چگونه مجاز به چندین ارتباط RDP در ویندوز 10 باشیم؟

کاربران از راه دور می توانند از طریق Remote Desktop Services (RDP) که بر روی نسخه های Pro و Enterprise اجرا می شود به رایانه های ویندوز 10 خود متصل شوند . اما تعداد جلسات همزمان RDP محدود است .فقط یک کاربر از راه دور می تواند همزمان کار کند. اگر می خواهید یک جلسه RDP دوم را باز کنید ، یک اخطار ظاهر می شود که از شما می خواهد اولین جلسه کاربر را قطع کنید.

Another user is signed in. If you continue, they’ll be disconnected. Do you want to sign in anyway?

بیایید در مورد چگونگی امکان برقراری اتصال همزمان RDP در ویندوز 10 ، دو روش را در نظر بگیریم: با استفاده از برنامه RDP Wrapper و با ویرایش فایل Termsrv.dll.

توجه : هنگامی که ساخت جدید ویندوز 10 یا برخی از به روزرسانی های امنیتی را نصب می کنید ، این پرونده می تواند به روز شود. در نتیجه ، شما باید هر بار این فایل را با استفاده از ویرایشگر Hex ویرایش کنید ، که بسیار خسته کننده است. بنابراین ، ابزار RDP Wrapper Library بعنوان اصلی ترین روش برای استقرار یک سرور RDS رایگان در ویندوز 10.

اخطار: هرگونه نتیجه در اثر تغیر در فیلهای ویندوز با مسئولیت شماست و این وب سایت هیچگونه مسئولیتی ندارد.

RDP Wrapper : Multiple RDP Session را در ویندوز 10 فعال کنید.

Multiple RDP Session به شما امکان را می دهد که چندین ارتباط RDP را در ویندوز 10 پشتیبانی کنید بدون اینکه جایگزین پرونده mercrv.dll شود. این نرم افزار به عنوان لایه ای بین SCM (مدیر کنترل سرویس) و Remote Desktop Services عمل می کند. RDPWrap به شما امکان می دهد نه تنها از چندین اتصال همزمان RDP پشتیبانی کنید بلکه امکان پشتیبانی از میزبان RDP را در نسخه های Windows 10 Home نیز فعال کنید. RDP Wrapper هیچ تغییری در فایل Termsrv.dll ایجاد نمی کند ، فقط کتابخانه termrv را با پارامترهای تغییر یافته ثبت می کند.

قبل از نصب RDP Wrapper مهم است که اطمینان حاصل کنید که از نسخه اصلی فایل Termsrv.dll استفاده می کنید. در غیر این صورت ، ممکن است RDP Wrapper به طور پایدار کار نکند.

می توانید RDP Wrapper را از GitHub : https://github.com/binarymaster/rdpwrap/releases دانلود کنید.

(آخرین نسخه موجود RDP Wrapper – v1.6.2). بر اساس اطلاعات موجود در صفحه برنامه نویسان ، تمام نسخه های ویندوز پشتیبانی می شوند. ویندوز 10 تا ساخت 1809 پشتیبانی می شود اگرچه همه چیز در ویندوز 110 1909 نیز خوب کار می کند.

موارد زیر در فایل zip وجود دارد:

The RDPWrap-v1.6.2.zip archive contains some files:

RDPWinst.exe — an RDP Wrapper Library install/uninstall program;

RDPConf.exe — an RDP Wrapper configuration utility;

RDPCheck.exe — Local RDP Checker — an RDP check utility;

install.bat, uninstall.bat, update.bat — batch files for installation, uninstallation and update of RDP Wrapper.

برای نصب RDPWrap ، install.bat را با Administrator اجرا کنید. در طی مراحل نصب ، دسترسی به سایت GitHub برای آخرین نسخه مورد نیاز است. برای شروع نصب بدون به روزرسانی o- را از install.bat حذف کنید. این برنامه در آدرس C: \ Program Files \ RDP Wrapper نصب خواهد شد.

پس از اتمام نصب ، RDPConfig.exe را اجرا کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه پارامترهای موجود در بخش Diagnostics سبز هستند.

RDPCheck.exe را اجرا کنید و سعی کنید یک ارتباط RDP دوم باز کنید . اکنون ویندوز 10 شما اجازه می دهد تا دو یا چند کاربر مختلف از RDP بطور همزمان استفاده کنند.

[تعداد: 2   میانگین:  4/5]

درباره نویسنده: پدرام زمانیان

مشاور ای تی

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید